Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 19. 04. 2024. 19:45

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 65 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Kultur Shock
PostPosted: 13. 08. 2006. 21:44 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
jbg stvarno nisam imao pojma na koji podforum da ovo stavim, pa evo ovdje...
jestel slusali kad ovo? jebo te ja sam totalno poludio za ovom muzikom. njihova muzika je spoj sevdaha, punk-a, hc-a, etna, i jos svacega...
dsjino banana (pjevac) ima glascinu kakvu odavno nisam cuo, stvarno lik razvaljuje.djino pjeva na engleskom, ciganskom, i bosanskom jeziku, i zbog toga muzika je jos zanimljivija. inace, koliko mi je poznato lik je iz sarajeva, a sad zivi i radi u americi. snjim je u bendu i chris novoselic iz nirvane, plus bubnjar iz soundgardena ako se ne varam. imam na zalost samo jedan album, istoimenog naziva benda, i stvarno svaka je pjesma prejaka, ali ipak bi izdvojio horse thief, nano i da ye, meni 3 najbolje stvari.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 08. 2006. 00:45 
Offline
User avatar

Joined: 31. 08. 2005. 12:56
Posts: 70
ne znam kolko ti je to tacno sto pises, na prvom albumu "fuck ins" su ljudi iy bugarske, nasi ljudi i jedan japanac, produkcija basista FNM, a drugi se zove kultura dictatura il tako nesto, taj nisam nesto puno ni slusao...al ga imam pa cu polako...inace super je, ubise ljudi, sviraju kako ima godi....po nazivima stvari mislim da imas taj kultura dictatura....a fuck ins je super


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 08. 2006. 01:31 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Imam mislim dva albuma. Preedobro i tako originalno. preporucujem svima!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 08. 2006. 17:34 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
zalosno je samo sto je tako malo ljudi culo za ovako nesto...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 08. 2006. 15:59 
mmnjjj mre, de ti to metni u tam, ak vec nema, pa da ja to skinem.. :)


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 08. 2006. 16:32 
Offline
User avatar

Joined: 14. 07. 2004. 19:49
Posts: 781
Kultur Shock je genijalan projekat, sigurno jedan od najboljih sto je ovo nase podrucje izrodilo, svih vremena... Gino Banana mi je uvijek bio smijesan lik, jos ko dijete se sjecam njegovih 'pjesmica' al kad sam ovo cuo...nisam mogao vjerovat... sakupio je kompilaciju najboljih etno melosa sa nasih prostora, od makedonskih do ciganskih, i obradio u alternativnom fazonu, u genijalnoj produkciji, ima tu i metal riffova i crossover momenata, budalesanja tipa SystemOAD...ma svega... definitivno muzika za derneka, pozitiva maximalna... nabavljajte ovo definitivno
ja imam dva albuma: "Kultura Diktatura" i "Fuck The INS" i gomilu nekih klipova gdje on sere o svakakvim glupostima. negdje sam cuo da treba treci album da izadje.. a neka raja u americi i kanadi su mi rekla da covjek hara Sijetlom, da su alternativna raja luda za njegovim svirkama...

meni je ovo puno vece priznanje i ponos nego oskar za film o klanju u nasoj lijepoj drzavi ili nekakav medvjed kao nagrada za film o djetetu nastalom silovanjem zene u ratu...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 08. 2006. 16:33 
Offline
User avatar

Joined: 14. 07. 2004. 19:49
Posts: 781
http://www.kulturshock.com/
http://www.myspace.com/kulturshock


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 08. 2006. 20:32 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
theblackone wrote:
Kultur Shock je genijalan projekat, sigurno jedan od najboljih sto je ovo nase podrucje izrodilo, svih vremena... Gino Banana mi je uvijek bio smijesan lik, jos ko dijete se sjecam njegovih 'pjesmica' al kad sam ovo cuo...nisam mogao vjerovat... sakupio je kompilaciju najboljih etno melosa sa nasih prostora, od makedonskih do ciganskih, i obradio u alternativnom fazonu, u genijalnoj produkciji, ima tu i metal riffova i crossover momenata, budalesanja tipa SystemOAD...ma svega... definitivno muzika za derneka, pozitiva maximalna... nabavljajte ovo definitivno
ja imam dva albuma: "Kultura Diktatura" i "Fuck The INS" i gomilu nekih klipova gdje on sere o svakakvim glupostima. negdje sam cuo da treba treci album da izadje.. a neka raja u americi i kanadi su mi rekla da covjek hara Sijetlom, da su alternativna raja luda za njegovim svirkama...

meni je ovo puno vece priznanje i ponos nego oskar za film o klanju u nasoj lijepoj drzavi ili nekakav medvjed kao nagrada za film o djetetu nastalom silovanjem zene u ratu...


za ovo zadnje, svaka cast!!!!
p.s. danas sam skinuo album fuck the i.n.s., valja ga sad preslusati :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 08. 2006. 02:42 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2005. 16:21
Posts: 376
Dobar je kultur shock. Svirali su u Puli prije 20 dana.

Dobar je i cover za taj novi album sto treba da izadje.
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 10. 2006. 18:18 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
dje si to cuo?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 10. 2006. 11:36 
Offline
User avatar

Joined: 14. 07. 2004. 19:49
Posts: 781
nije u novembru, mozda malo kasnije...
a stigao je i novi album... koji je malo ozbiljniji nego prethodna dva ali je takodjer mrak, ima 2-3 betona na njemu.. ostalo je klasicni kultur shock...
ovo ce uzivo ubijat


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 10. 2006. 12:58 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ona ekipa, chris ex NIRVANA, pa jello biafra, basist od FAITH NO MORE koji mu izdaje albume, SOAD, oni su ga podrzali i to, koliko kuzim sviraju sve emigranti. inace, jos jedan slican bend je GOGOL BORDELLO, ruski romi u americi, gipsy punk. ta je brija sad poprilicno IN, al i neka, bolje u svakom slucaju to nego ono beverli hils sminkersko pank smece, rispekt.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 10. 2006. 14:04 
Offline
User avatar

Joined: 31. 08. 2005. 12:56
Posts: 70
Gogol bordello ubi kurcem
Image
ukrajinac je tip, eugene...a ovi ostali su osvakle dosli u ameriku


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 10. 2006. 19:22 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ma ko ih jebe, kosto moj frend kaze, sve su to ameri : )))))))


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: kultur schock
PostPosted: 08. 03. 2008. 14:55 
Offline
User avatar

Joined: 06. 03. 2008. 12:44
Posts: 22
Location: Federacija
Joj dobri su pravo,posebni su i zato su mi dragi,najbolje su mi stvarke Tutti frutti i Sarajevo, deru guzove hehehehe!!!!!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: kultur schock
PostPosted: 24. 03. 2008. 15:51 
Offline

Joined: 11. 03. 2008. 20:50
Posts: 108
Location: podrum studio još bez imena
Legende su nema sta,evo slusam ovaj njihov Live In Europe ,dere guzove,nisam odavno cuo bolji zivi album.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: kultur schock
PostPosted: 25. 03. 2008. 08:07 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Kao imigrantu koji pokusava skrojit kraj s krajem, libo me taki za Ginom Bananom (mogu vam puno vise ljudi sa puno vise gorih iskustava neg ja to potvrdit). Al totalno. Jos jedan marginalni Americki AlterIsfur...Nista bolje neg nasa Sranjajevska zaludjenja sa debilnim BiH bendovima ko Erogene Zone, Skroz, Adi (rahmetli) Lukovac...slusajte KONTRU i SCH...jebo vas sund...

Bolje da je naso pravi poso da rodnu grudu obraduje, ko onaj Dean na onom MTV natjecaju za slikanje...nego ovo "pumpanje WC solja". Hvala ti Gino, na podsjecanju da nam je glavni akt u zapadnjackoj kulturi odcepljavanje klozeta. Nabijem te na fizikanerski kurats...mater ti luzersku...

Amerika...u svemu cash in...e bogami od mene NO RISTEKPA pa stagod...kreten...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: kultur schock
PostPosted: 25. 03. 2008. 13:53 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Ma mene taj Gino i ne zamara,fuck him a Kultur Shock mi je bezveze totalno.Mješavina možda i dobrog u konačan bučan i jadan rezultat.Jednom gledala 15 minuta i otišla za šank piti.

Isto vrijedi i za Dubiozu Kolektiv,snimajte,svirajte,hodajte po svijetu,ali opet prosjek.Ne volem i tačka.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: kultur schock
PostPosted: 25. 03. 2008. 20:15 
Offline

Joined: 11. 03. 2008. 20:50
Posts: 108
Location: podrum studio još bez imena
Ovdje je narod bolesno ljubomoran patoloski, covjek je pokusao da pokaze ljudima ovdje da nesto vrijedi,ali ga niko nije bendao,i otisao opravdano.Kultur shock je unikat,nesto novo,sviracko umjece,legende.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: kultur schock
PostPosted: 25. 03. 2008. 21:56 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Untouchable wrote:
...bolesno ljubomoran patoloski..

covjek je pokusao da pokaze ljudima ovdje da nesto vrijedi,ali ga niko nije bendao,i otisao opravdano.


1.No hard feelings ali bolesno i patološki su jedno te isto

2.Gino Banana ovdje je dokazao sve osim da nešto vrijedi,pjevao je limunadice neke (Mače moje čupavo :mrgreen: ),ako se sjećaš toga ovo što veliš je jedan apsurd


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 65 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group