Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 19. 04. 2024. 02:13

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 104 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Re: "IZVAN SVAKE KONTROLE" TV uskoro na kablovskoj mreži "K1"!
PostPosted: 11. 01. 2011. 01:37 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Axeman wrote:
Hvala na čestitkama, sadašnjim i budućim, ali dok ovo ne krene zastalno, ne mogu ništa prihvatiti :) Vaše je da širite - što više, SVIMA!


You can bet your ass on that bro'!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: "IZVAN SVAKE KONTROLE" TV uskoro na kablovskoj mreži "K1"!
PostPosted: 11. 01. 2011. 16:29 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Zahvaljujući kolegi Džemalu sa legendarnog The Aebyssa kojeg možete slušati utorkom od 21.00 na 90,2 fm (Radio Sarajevo) dobili smo pravo da emitujemo spotove bendova izdavačke kuće NUCLEAR BLAST! HVALA, DŽEMO!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: "IZVAN SVAKE KONTROLE" TV uskoro na kablovskoj mreži "K1"!
PostPosted: 11. 01. 2011. 17:51 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
ODLICNO


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: "IZVAN SVAKE KONTROLE" TV uskoro na kablovskoj mreži "K1"!
PostPosted: 11. 01. 2011. 21:28 
Offline

Joined: 25. 02. 2009. 03:16
Posts: 396
Location: State of Grace
Svaka čast! Samo naprijed Arnele! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: "IZVAN SVAKE KONTROLE" TV uskoro na kablovskoj mreži "K1"!
PostPosted: 12. 01. 2011. 10:16 
Offline
User avatar

Joined: 01. 08. 2006. 13:34
Posts: 760
Location: Under A Funeral Moon
Bravo majstore!


Ako ti bude trebala kakva pomoc, samo zovi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: "IZVAN SVAKE KONTROLE" TV uskoro na kablovskoj mreži "K1"!
PostPosted: 12. 01. 2011. 15:11 
Offline
User avatar

Joined: 09. 02. 2004. 23:13
Posts: 1040
Location: Tuzla
fino, al to nije koncert :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: "IZVAN SVAKE KONTROLE" TV uskoro na kablovskoj mreži "K1"!
PostPosted: 13. 01. 2011. 03:33 
Offline
User avatar

Joined: 19. 08. 2010. 16:47
Posts: 557
Location: Bihać
Insomnior wrote:
fino, al to nije koncert :)

Koliko sam primijetio tema je na svakom pdf-u :)
Bravo sharane,extra vijest i bice ovo dobro :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: "IZVAN SVAKE KONTROLE" TV uskoro na kablovskoj mreži "K1"!
PostPosted: 13. 01. 2011. 21:25 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Hvala svima! Poslije ponoći će se ova tema vidjeti samo u "Mediji" podforumu. Izvinite na ometanju!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Izvan Svake Kontrole (ISK)
PostPosted: 17. 01. 2011. 06:19 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Kolumna: UŽAS JE NJIHOVA FURKA

http://isk.int.ba/wordpress/?p=1396


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Izvan Svake Kontrole (ISK)
PostPosted: 17. 01. 2011. 12:56 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
Axeman wrote:
Kolumna: UŽAS JE NJIHOVA FURKA

http://isk.int.ba/wordpress/?p=1396


kako bih ti kip radi ovoga podigao nisi svjestan!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Izvan Svake Kontrole (ISK)
PostPosted: 17. 01. 2011. 12:58 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
nekrodemon wrote:
Axeman wrote:
Kolumna: UŽAS JE NJIHOVA FURKA

http://isk.int.ba/wordpress/?p=1396


kako bih ti kip radi ovoga podigao nisi svjestan!


Isto sad procitah , ovaj Sharan je bez dlake na jez'ku . Halal ti piva !


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Izvan Svake Kontrole (ISK)
PostPosted: 17. 01. 2011. 13:00 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
Axeman wrote:
Kolumna: UŽAS JE NJIHOVA FURKA

http://isk.int.ba/wordpress/?p=1396


zašto nisi ovaj post ostavio i na temi svirke bombardera?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Izvan Svake Kontrole (ISK)
PostPosted: 17. 01. 2011. 15:14 
Offline

Joined: 04. 11. 2008. 15:05
Posts: 330
Izvinite sto sam glup,ali ko su ti sezonski metalpunkeri?

Furke,i mijenjanje furki,nisu striktno losa stvar,u smislu da iz svake furke izvuces nesto i da to nesto ostane.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Izvan Svake Kontrole (ISK)
PostPosted: 17. 01. 2011. 17:20 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
mislim da je ovaj text za 10 i da cestitam na sharanu na shavatanju svega toga.
amere, losa stvar, zavisi kako gledas. sasvim drugo nesto su "faze" slusanja odredjenog benda, to svako prozivljava citav zivot, logika, nekad si vise zagrizo za neki bend, pa kasnije za drugi itd. al furka o kojoj je sharan pisao je nacin zivota. vidi se (kod vecine, ali naravno uvijek ima ljudi koji zive to i na koje se ovo ne odnosi, znace ko su oni) koliko se forsira to nesto, koliko se na silu nesto radi. samo da bi bio dio te "zajednice". jebiga svako ko je imalo duze u svemu ovome lako vidi sve sto je vjestacko u vezi toga... a to ce vrijeme pokazat, ko sto arnel rece u textu tom gore, i to ne puno vremena. pravo malo, par godina uvrhglave. al meni je drago zbog toga. ti furaci i daj-samo-da-sam-u-centru-paznje-pa-makar-to-sve-bilo-lazno-i-na-silu likovi su sega. tako se to valjda desi kad nenormalnom brzinom imas pristup svemu. nema neke cari u muzici, u preslusavanju, arnel ce se sjetit kako je bilo donosit u skolu neki novi disk, kasetu, majicu... pa se mjenjat, zajedno to slusat... vrlo tesko je bilo doc do tih stvari tada. samim tim valjda se vise i cijenilo. necu da serem, svako vrijeme ima svoje nesto, al kako vrijeme prolazi sve vise je plastike i maske u ovom "poslu". nastavi li ovako, muzika ce izgubit smisao, svoju bit, sto je vec uveliko pocelo. sve je puno ljudi koji su experti u za to kako se ko obukao, ismijat stil, il to sta radi na svirci.. a pojma niko nema o pravoj muzici. ni poenti iste. mozda je sharan u pravu, mozda im svima fali stara akademija i groshina ekipa, da ostavi taj neki filing koji ostavila u svima nama "iz tog vremena". a sto je najzalosnije to nije bilo toliko davno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Izvan Svake Kontrole (ISK)
PostPosted: 17. 01. 2011. 17:26 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
ne znaš ti adi šta je OLD SKUL


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Izvan Svake Kontrole (ISK)
PostPosted: 17. 01. 2011. 17:29 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Hvala vam svima na komentarima. Samo ću kratko odgovoriti svima, malo generalno, malo individualno:

@Sale: ovaj tekst je trebao biti napisan i puno ranije Bombardera, dakle koncert bi bio u futuru, ali zašto bih to postavljao nekome na koncertnu temu, pogotovo čovjeku kojeg cijenim, koji je dobar lik i koji se jebeno pati da napravi nešto u jednom malom gradiću što se na kraju pokazalo kao pun pogodak? Mislim da mu "negativne reklame" ne treba ni na koji način.

@Severed: ja nisam ovdje kao sudija, već kao posmatrač. Također nisam ni lovac na glave da prozivam imenima ljude koji po meni nisu "kvalificirani" da budu metalpank ili šta već. Ja samo, kao što rekoh, posmatram. I vidim da ljudi previše furaju, a premalo to žive.

Addi i ja smo generacija. Do muzike se dolazilo samo i isključivo preko CD-ova i kaseta - od Rock Expressa do krađe CDova u Butmiru :D On je shvatio šta ja želim reći, a mislim da nisam neshvatljiv i drugim ljudima. Jednostavno ljudi ne uživaju u tome što rade, već SILE. A kad sile, popucat će.

Kažem, neka Vrijeme odluči ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Izvan Svake Kontrole (ISK)
PostPosted: 17. 01. 2011. 17:33 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
Axeman wrote:
@Sale: ovaj tekst je trebao biti napisan i puno ranije Bombardera, dakle koncert bi bio u futuru, ali zašto bih to postavljao nekome na koncertnu temu, pogotovo čovjeku kojeg cijenim, koji je dobar lik i koji se jebeno pati da napravi nešto u jednom malom gradiću što se na kraju pokazalo kao pun pogodak? Mislim da mu "negativne reklame" ne treba ni na koji način.


nema ovo nikakve veze sa bekimom.
i + naravno da nema veze sa svirkom jer na njoj nisi ni bio,ali se odnosi na ljude koji furaju metalpank il šta god i ostavljaju komentare koji vrlo liče na one na temi za tu svirku.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Izvan Svake Kontrole (ISK)
PostPosted: 17. 01. 2011. 17:36 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Ma care, znaš naše ljude. Bit će furača koji ne bi otišli jer je Sharan rekao da je to sastajalište pozerluka. :D A nit sam to rekao, a nit sam to pomislio. Neka, ovo je najbolji tajming. Potvrdilo mi se da je bilo puno. Najdraže mi zbog Bekima i bendova podrške koji su svirali pred punim klubom.

Saleo wrote:
ne znaš ti adi šta je OLD SKUL


Ne znam jesi li satiričan ili se zajebaješ, ali nije bolan pitanje old schoola niti je ovo generacijski jaz - ovo je pitanje pristupa divnoj stvari. Moj gitarista Mute iz Snake Eatera poznaje bolje scenu 70tih i 80tih od ljudi koji su živjeli u tim vremenima. Jednostavno, momak voli sa dušom, od Black Sabbatha i Floyda pa nadalje.

Pitanje je kako pristupamo muzici, kako je posmatramo. Ja mislim da ti veoma ozbiljno shvataš kad staviš X na šake, jel tako?

Sjećam se kad si meni dobacio na koncertu: ajde ti care pokušaj ovako, može svako ko ti.

To je poenta priče, poenta je LJUBAV, ISTRAŽIVANJE.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Izvan Svake Kontrole (ISK)
PostPosted: 17. 01. 2011. 18:20 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
Axeman wrote:
Saleo wrote:
ne znaš ti adi šta je OLD SKUL
Ne znam jesi li satiričan ili se zajebaješ


misliš sarkastičan..? :D
jesam.

spominjao sam pojam "old skul" koji je u više navrata do sad doživljavao rivajvl u metalskim krugovima kako na ovom forumu tako i na ulici.
a u jednom od postova ovdje sam i napisao o čemu se radi,a sad se baš ne sjećam na kojoj je to temi bilo.uglavnom ako neko nađe,mislio sam upravo baš na to kao što sam i tad napisao.

Axeman wrote:
Å¡to se na kraju pokazalo kao pun pogodak?


opet,ni ovo ne znaš jer nisi bio na koncertu.

Axeman wrote:
Pitanje je kako pristupamo muzici, kako je posmatramo. Ja mislim da ti veoma ozbiljno shvataš kad staviš X na šake, jel tako?


u potpunosti se slažem sa tobom i ovim boldiranim djelom.
što se tiče Xeva,ja veoma ozbiljno shvatam sebe i svoje životne izbore.a to baš i nije u nekoj svakodnevnoj korelaciji sa muzikom.

i jesam ti onda dobacio jer si ti tokom moje priče na koncertu o pozeraju na andergraund sceni dobacio meni a zašto ja onda stavim X na šaku,pa sam ti ja onda odgovorio da probaš ti da nacrtaš taj X na ruku.
nije jednostavno.

uglavnom ono što sam u stvari htjeo da kažem je da je po meni glavni problem primjera,a to je u stvari ono što mi ostavljamo i pokazujemo mlađima da oni vide i nastave da žive ili "furaju".
ako mi ostavljamo pozitivne komentare i dajemo za primjer da je nešto što nije u redu i što nevalja tako kako treba,onda će i mlađi da idu istim tim putem.
vazda sam mislio da ljudi treba da budu iskreni i da kažu onako kako jeste bez da lažu drugare oko sebe.
to je problem.
a može se riješiti tako što ćemo skretati pažnju kao što si ti uradio sada.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Izvan Svake Kontrole (ISK)
PostPosted: 17. 01. 2011. 18:30 
Offline

Joined: 04. 11. 2008. 15:05
Posts: 330
Kvalificiranje je jebeno,jer distanca,odnosno vremenski period je kljucan.Ja ne mogu reci za djecu koja su se valjala po podu u N.Travniku dok je Kontra svirala,da su furaci,mozda ce se ta ista djeca,u zrelijoj formi nastaviti valjati,ne mogu znati da je ono sto meni izgleda i zvuci lazno,zaista lazno.

I meni pola ljudi i stvari smetaju,predstavljaju trn u oko,na vecini svirki na koje idem,dosta puta se zapitam vrijedi li uopce dolaziti na svirke,ne samo radi publike,nego neiskrenosti i kod bendova.

Mozda je nekom bilo smijesno sto sam cijeli dzeparac odvajao za ploce,ili sto sam stedio na hrani,isto kao sto su meni smijesni "Nuclear Blast" likovi,koji prate trendove i "misle" po zadnjim generacijskim aditivima,ali poenta je da te boli kurac,i da ne gledas ni metalpankere ni pankere,ni rokere,ni bilo koju drustvenu grupu,jer drustvena analiza je najgori moguci nacin za kockanje vremena.

Ni ja nisam slusao niti znao za Municipal Waste do 2008,dobio sam preporuke od par ljudi i nabavio.I njihova ploca stoji pored Motorheda,Amebixa,Deatha,Overkilla,Black Sabbatha,Darkthrona.Jel to mene cini furacem?


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 104 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group