Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 08:56

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: Ixodes
PostPosted: 07. 07. 2008. 13:47 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
Band dolazi iz okoline Banja Luke (Laktaši).
Od samog pocetka sam upoznat sa njihovim radom i prosli su mnoge faze.
Od nekog groove metal-a pa preko thrasha, melodeath metala. sad su (trenutno) na nekom DeathCore-u...MetalCore-u!!!
Imaju 2 demo snimka.
U pripremi je album i na njihovom myspace-u je postavljena jedna stvar koja ce da bude na albumu, bar ja mislim tako...hehehe...
Cujte, poslusajte...najebeniji zvuk gitare koji je iko ikad snimio u Banja Luci a i sire....bar ja nisam cuo nesto nabudzenije na ovim prostorima...

http://www.myspace.com/ixodesbih


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ixodes
PostPosted: 07. 07. 2008. 15:14 
vopra mocnooooooooooooooooo :twisted: :twisted: :twisted:
i want moreee :lol:


Top
  
 
 Post subject: Re: Ixodes
PostPosted: 07. 07. 2008. 15:17 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Vidi se da je ona ogromna poslastičarnu Laktašima dala doprinose u svim segmentima razvoja :mrgreen: . Ovako, kad sam vidio influence i "amigose" odmah sam se nabrijao da ovo čujem i da pokušam da dam neku normalnu ocjenu kao aktivni slušalac ovog žanra. Uglavnom:

1. pjesma - HellBound ima izvrsne startne brejkove i super fanky melodeath scream a refren je malo reći zakon jer je džampara-al-araoundovski, onda slijedi fin growl i opet onaj gotivni scream, onda opet fini akordi te već spomenuti brejkovi te na kraju najbolji MC dio koji me malo podsjeća na Soulfly na samom kraju - sve napisano u kratko znači da je ovo predobra pjesma, vidi se da su se momci potrudili oko aranžmana te da prate trendove povezivanja elemenata iz raznih metal žanrova - što je dovoljno da ga se svsrta u novu školu metala (nbom? ne znam)

2. pjesma - Ixodes me je natjerala da pogledam žanrovski natpis benda i zastanem na ovom black metal, fakat da bubanj jeste a i ovi spićeni riffovi nisu ni MCore ni DCore a refren je fantastičan svakako, vokal mi je više blackerski nego što mi je melodeath, možda je za ovo zaslužna produkcija. Fina pjesma ali ništa posebno kad poslušaš prvu pjesmu.

3. pjesma - Bleeding me odlično počinje, ima fine brejkove, vokal je super uklopljen (još da produkcija to sve prati) za koji se iz satelita vidi da je melodeath ali kao malke svjesno vuče na BM flow, onda tipični melodeath akordi i tipična melodeath solaža koja završava pjesmu. Pjesma je jednostavno merak za sve MDM ljubitelje.

Eto trudio sam se da saberem i ispišem sve misli mada i sam vidim koliko propusta sam (nenamjerno) napravio. Sve u svemu, ako budem sreće sviraće u BL kada ja budem tamo. Nadam se inovativnosti i pjesmama koji će još bolje aranžirati uklopljavanje elemenata iz različitih žanrova u dobar i slušiv proizvod. To je valjda i poenta nove škole metala :D . Ne srah ja više.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ixodes
PostPosted: 07. 07. 2008. 15:41 
zadnji band koji me ovako iznenadio je bio Evading Downfall
ovo je pravo mocno, zelim bandu puno srece u daljem radu, ako nastave ovako bice vopra dobrooo

PS samo jedan ED je!!!! :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: Ixodes
PostPosted: 07. 07. 2008. 15:44 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
I samo jedan Beware - najjači BH Deftones influenced zvuk a trenutno Meshuggah/Yakuza/Dillinger EP. Kako vrijeme prolazi tako sve bolji, tako isto i ED a i ovi momci koje obavezno slušam uživo kad mi se prilika pruži.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ixodes
PostPosted: 07. 07. 2008. 15:46 
Zivio moderni metal!!! :lol: :lol:


Top
  
 
 Post subject: Re: Ixodes
PostPosted: 07. 07. 2008. 19:39 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
artredis wrote:
Vidi se da je ona ogromna poslastičarnu Laktašima dala doprinose u svim segmentima razvoja :mrgreen: . Ovako, kad sam vidio influence i "amigose" odmah sam se nabrijao da ovo čujem i da pokušam da dam neku normalnu ocjenu kao aktivni slušalac ovog žanra. Uglavnom:

1. pjesma - HellBound ima izvrsne startne brejkove i super fanky melodeath scream a refren je malo reći zakon jer je džampara-al-araoundovski, onda slijedi fin growl i opet onaj gotivni scream, onda opet fini akordi te već spomenuti brejkovi te na kraju najbolji MC dio koji me malo podsjeća na Soulfly na samom kraju - sve napisano u kratko znači da je ovo predobra pjesma, vidi se da su se momci potrudili oko aranžmana te da prate trendove povezivanja elemenata iz raznih metal žanrova - što je dovoljno da ga se svsrta u novu školu metala (nbom? ne znam)

2. pjesma - Ixodes me je natjerala da pogledam žanrovski natpis benda i zastanem na ovom black metal, fakat da bubanj jeste a i ovi spićeni riffovi nisu ni MCore ni DCore a refren je fantastičan svakako, vokal mi je više blackerski nego što mi je melodeath, možda je za ovo zaslužna produkcija. Fina pjesma ali ništa posebno kad poslušaš prvu pjesmu.

3. pjesma - Bleeding me odlično počinje, ima fine brejkove, vokal je super uklopljen (još da produkcija to sve prati) za koji se iz satelita vidi da je melodeath ali kao malke svjesno vuče na BM flow, onda tipični melodeath akordi i tipična melodeath solaža koja završava pjesmu. Pjesma je jednostavno merak za sve MDM ljubitelje.

Eto trudio sam se da saberem i ispišem sve misli mada i sam vidim koliko propusta sam (nenamjerno) napravio. Sve u svemu, ako budem sreće sviraće u BL kada ja budem tamo. Nadam se inovativnosti i pjesmama koji će još bolje aranžirati uklopljavanje elemenata iz različitih žanrova u dobar i slušiv proizvod. To je valjda i poenta nove škole metala :D . Ne srah ja više.


hehehe...kakav si ti CAR!!!...znao sam da ces sve izanalizirati...hehehe..nisi me iznevjerio... :)

Pazi, da si cuo prosli demo, znao bih zasto tu stoji Black Metal...naravno. to nije klasicni black metal..nego jednostavno se osjetio u nekim rifovima...

Meni metalcore, niti deathcore, kao zanrovska odrednica uopste ne postoji...ali posto ljudi pricaju stalno o tome i koriste taj naziv kao neku odrednicu u metalu, tako sam ja opisao ukratko sta oni sviraju...da sad ne bi analizirao sve...napisao sam ta dva zanra...ali svakako, ta dva naziva po meni su bezveze, postoji Metal i Hard Core...postoji Death Metal i Hard Core i to je to....samo sto su ljudi cudni i izmisljaju razne stvari...
Ali jebi ga...sta je-tu je...

a sto se tice produkcije na ovoj novoj Hellbound...e sad uporedite sta je covjek uspio da uradi u vremenskoj razlici od 15-ak dana...posto ona druga pjesma postavljena i uradjena 15-ak dan prije ove...razlika je evidentna...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ixodes
PostPosted: 07. 07. 2008. 19:42 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
Mene je u principu najvise fascinirao taj zvuk gitare...mislim, zvuk ko zvuk...ali za nase prostore...rijetko gdje se to moze cuti...
izdvojio bi Menace to Society...oni su me iznenadili sa zvukom na onom Ep-u ili sta je vec...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ixodes
PostPosted: 07. 07. 2008. 22:38 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
EP je :D i hvala u ime benda :twisted:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group