Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 17. 06. 2024. 06:12

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 733 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 37  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 23. 11. 2006. 21:07 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
ignite wrote:
HAHAHA.


malédiction wrote:
i say... :|


Kako sada ovo parče fino sjeda za primjenu u praksi...

Moriarty wrote:
Nitko nije spreman!!
Jer sa mnom dobija polovicu nijemog, stravičnog beskraja.
Oceana koji je vaš koliko i moj, ali ga skrivate, zabarikadiravši se u utvrdu nečeg smućkanog u matematičkoj retorti pravila.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 11. 2006. 20:50 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Hahahaha, odlicno, ne bi te proganjalo da to tako ne treba :wink: I to, vjeruj mi, samo po sebi mnogo govori... Al' nije to nista novo, niti bi trebalo biti taboo, pa Edgar Allan Poe je svu svoju proznu i poetsku silinu, posebno u zadnjoj, najmracnijoj i najkopleksnijoj fazi, crpio iz cina obozavanja svojih tesko bolesnih, a kasnije i mrtvih supruga i druzica. Covjek je volio ledene, nijeme muze, sta cemo, genijalnost je najcesce bestijalna...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 11. 2006. 21:49 
Offline
User avatar

Joined: 28. 09. 2006. 18:46
Posts: 51
Location: Zagreb
Jebote Ode, kak pogaðaš u sridu...Svaka èast i fala!

I


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 11. 2006. 21:59 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
:wink:

Samo ti pisi... jedino su Inspirisani blagosloveni i prokleti u isto vrijeme!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 11. 2006. 05:02 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Jedna moja kratka priča...inspirisana faksom :)

TRASH JE ZAKON!

Profesore, šta da uradimo ako se nađemo u direktnom kontaktu sa njima?

Od bježanja nema ništa, ali NIKAKO nemojte ulaziti ni u kakav vid komunikacije sa njima. Oni su ljudska bića bez mozga, sa nekim osnovnim kromanjonskim funkcijama kakve su pričanje o pičkama i rorama Golfova. Ponavljam, NE ULAZITI u komunikaciju sa njima. Najjednostavniji način je sprašiti im metak u glavu i spaliti njihova tijela...spaliti njihova tijela...spaliti njihova tijela...

Kiša je padala. Slijevala se niz ulice Sarajeva. Stajao je naslonjen uz hladni, kameni zid, dok su se kapi spuštale niz crnu kožu njegove motorke. Ubilački pogled u očima. Lupkao je kaubojkom od pod u ritmu muzike koja je treštala sa njegovog walkmana. Slučajni prolaznik sigurno ne bi primjetio lagani pokret njegove lijeve ruke...Iz rukava se pojavila hrđava, smeđa cijev. Dvije, da budem precizniji. Dvije cijevi smrti.

Sawed off shotgun / nowhere to run / total bloodbath / welcome to the hellpath, orilo se iz slušalica kad je krenuo prema prolazu. Odjednom, grom je urliknuo iznad njegove glave, kao Božji pucanj upozorenja, a iz prolaza su promilile kreature. Zombiji smrti, Satanine kćeri, kurve. Sise su im ispale iz jeftinih haljina, a lažni krzneni krajevi njihovih okovratnika bili su sljepljeni od vode. Šminka im se razljevala po licu, i htjele su ga jesti...htjele su KURAC.

Sigurno živite u svijetu u kojem mislite za zombiji idu i jedu mozgove svakog ko naiđe. Ovo nisu bile te vrste zombija. Ovo su bile ZOMBOLJE. Zombie Drolje. Negdje su kategorizizirane kao Zombuxe, odnosno Zombie Fukse, ali to je to. Umjesto urlika ''BRAAINZZZ'', iz njihovih smrdljivih usta, koja su zaudarala na duple kafe i cigare Code, izlazilo je grgljanje koje se moglo samo protumačiti kao ''Dajem Guz...guzice...za šesticu...''.

Nije pomakao nijedan mišić na licu. Čvrsto je stisnuo sačmaricu i podigao je. Pritisnuo je obarač i sitna sačma se poletjela i otkinula glavu kurvi koja je bila preblizu za svoje vlastito dobro. Ostale nisu stale, već su vidjevši opasnost, smokrile svoje male pičiće i nastavile dalje u želji da Ga unište. Stisnuo je cigaretu zubima, i ispalio i drugi metak, ovaj put, u stomak. Kurvi su se crijeva rasplesala po mokrom podu. Vrištala je dok je krv sukljala na sve otvore njenog grešnog tijela.

Dvije minute kasnije, sve je bilo gotovo. Gazio je po gulašu mrtvih udova, , lažnih RayBann naočala i Avon kozmetike. Krenuo je prema kamenim stepenicama, a onda mu je oštar miris proparao nosnice. Nešto je gorilo, i nakon malo prčkanja po mozgu, shvatio je i šta - ljudsko meso.

Bacio je cigaretu i kad je krenuo da nogom zgazi opušak, namrštio se. Čitave kaubojke su bile umazane krvlju. Prokletinje. Sljedeći put obući starke obavezno, pomislio je u sebi i popeo se uz stepenice.

Na ulazu u zgradu dočekao ga je vijenac anusa i raspletenih organa, nakičen na štokove rukom vještog dekoratera. Miris spaljenog mesa bivao je još jači. Ušao je u zgradu, a mukla tišina ga je opkružila. Napunio je sačmaricu, provjerio još jednom je li bilo sve u redu sa cijevi, i lagano se počeo kretati prema unutrašnjosti. Nigdje nije bilo nikoga. Osim mrtvih tijela, od kojih su većina bila ugljenisana i mirisala kao ćevapi sa prvomajskih proslava na Vrelu Bosne. Tišina mu se nije sviđala...

kzzz...kzghhh...

Naglo se okrenuo, ali već je bilo kasno. Okrenuo se i našao lice uz lice sa užarenom cijevi plamenobacača. Počeo se nekontrolisano znojiti, a šaka mu je stegla dršku sačmarice.

Roxxane, kakvo je stanje, prijem?

Cijev se nije pomakla ni jedne sekunde, držala ga je na meti.

Dakle, ti si ta slavna Roxxane, upitao je. Ona je šutjela, a on je riskirao. Odmjerio ju je od glave do pete. Sviđaju mi se tvoje sise, uzvratio je na njenu šutnju.

Džubre šovinističko, uzviknula je i opalila ga šakom u bradu, i taj udarac mu je protresao čitav mozak, srušio se na pod, i klizio po krvi i iznutricama sve do zida koji ga je dočekao spremno u svoj zagrljaj. Digao se nakon što su zvijezde otišle iz njegovih očiju, izvukao cigaretu, prišao i zapalio je na laganom plamičku koji je izlazio iz cijevi njenog plamenobacača.

Slušaj, Roxy, ne znam šta si umislila, ali ti i ja smo u istim govnima. Došao sam ovdje da počistim Kuću 1000 Šanera, i vidim, uradila si dobar dio mog posla. Zašto, jebemu, za promjenu ne shvatiš da ti bi ti i ja mogli zajedno da ovo radimo, a?, gledao ju je, dok je ona lagano rukom krenula prema talkie-walkiju.

To je On. Kakvo je stanje na DP-u?, upitala je na sluašalicu.

Detektor Papanluka očitava još neke vibracije u podrumu. Tamo gdje je prije bila kafana OX - Ford. Ono seljačko mjesto. Siđi dolje i počisti ostatke. Ja ću startovati kombi. I još jedna stvar...imamo li goste?

Roxxane ga je značajno pogledala i kratko odgovorila: Imamo. Disorderko, izlazimo za 5 minuta.

Spustila je cijev i ne pogledavši ga, zaputila se niz stepenice. On je tiho krenuo za njom, izvadivši malu sjekiru iz unutrašnjosti jakne. Nije zaboravio ni pripaliti još jednu cigaretu. Uskoro su se vratili, a sa koža njihovih odijela cijedila se krv. Roxannina savršena frizura ostala je savršena, sa laganom dekoracijom u vidu par komadića jetre, tu i tamo. Bacili su oružja na pod, i ćutke izašli iz zgrade. Neka Bog obavije velom zaborava Kuću 1000 Šanera.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 11. 2006. 15:21 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2006. 04:07
Posts: 718
Location: monty peyton
haha picke i rore golfova.. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 11. 2006. 15:55 
http://lostindisorder.blogger.ba/arhiva ... /13#521267


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 11. 2006. 21:16 
Offline
User avatar

Joined: 09. 07. 2006. 15:41
Posts: 6
Izgubljena priča
Dakle, postojala je jedna jako, jako lijepa priča-pjesma, sjećanje ili predosjećaj, niti sama nisam sigurna šta, a glavni su likovi bili leopard i travčica. Dva sam ju puta pisala, i dva puta nekim slučajem izgubila. Tražim svoju izgubljenu priču, da je objavim, jer to je nešto najbolje što sam ikad napisala. Molim pomoć od vas tamo gore, da prekopate nadsvijest, kašu ili što god treba, i pronađete moju izgubljenu priču. Leopard i travčica bili su izgubljeni za svijet, a nađeni jedan za drugog. Na vrhu vrhova svijeta. Gubim i pronalazim tu priču već duže vrijeme i povremeno me strese sjećanje na to kako je biti travčica koja dotiče leoparda. Prvi je puta bila ljubavna, drugi puta nije. Ako ju pronađem, imat će svoju treću verziju. Svaki put kada priča pronađe mene, drugačija je. Mijenjam se i ja, a sa mnom i ona. U svijetu leoparda i travčice, postoje samo oni. Nitko više. Zamislite ih zatvorenih očiju. Ljube se na vrhu vrhova svijeta. Travčica raste na vjetru i dodiru leopardove slobode. Leopard dirnut njenom finoćom i podatnošću. Čine nešto što nije sasvim opisivo. Nema kategorije u koju to mogu staviti. Moja je izgubljena priča izgubljena za mene, izgubljena za svijet. Postoji samo za njih dvoje. U svijetu gdje se dotiču leopard i travčica Vrijeme ne teče Sve stoji Sve postoji odjednom Mijenja se i isto je Traje samo jedan beskonačno kratak trenutak I to zauvijek Ovo što sam sada ispričala nije moja priča to je njen opis ali priča je izgubljena nema njene kratke finoće, njenog sklada i osjećaja da sam zaista tamo i ja je tražim i tražit ću je i dalje. Nadam se slobodi, kada ju nađem. Traženje je lijepo. Pronalaženje me ispunjava. Ali krajnji je ishod moja sloboda. Ja sam ta travčica. Rastem i savijam se. Vraćam se natrag, promijenjena. Čekam njegov prolazak, u slijedećem krugu. Nedostaje mi leopard, kada ga nema. Kada je tu, u prolazu, isčekujem njegov odlazak. Samo je osjećaj onog trenutka kada se dodirnemo vječan. Čekam novi pronalazak moje izgubljene priče. Ovdje sam i sada sam. I čekam, znajući da ću je jednom opet pronaći.

Tek onako

Å to da radim da ignoriram bijes
U svom umu tražim nove slike
Da otjeraju stare urlike

Okovi i lanci, za tebe vežu me
Bolje je da si sama
Glumiš da si sretna
Smiješ se, al plačeš
Zar te takvu sudba čini sretnom


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 11. 2006. 00:50 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
malédiction wrote:

um, izgleda da nisam bila dovoljno jasna. prvo da nešto razjasnimo, ja tebe smatram zaista inteligentnom osobom, barem iz onoga što sam na osnovi tvojih postova mogla zaključiti. no, molim te da ne patroniziraš toliko i da mi ne stavljaš riječi u usta i tumačiš stvari umjesto mene, umišljam si da sam sasma sposobna za to, hvala.


Slazem se da patroniziram, zaista, ali ne bih se slozila da sam ti stavila rijeci u usta. Drugo, svojevrsno objasnjenje i poruka nije bila namijenjena samo tebi... ovo je mjesto na koje zalaze i drugi ljudi :wink:

malédiction wrote:

dakle, proganja me jer je slika, meni osobno, jednostavno, pretjerana i...jeftina. također, viđena je. viđena je toliko puta da mi je već muka kad pročitam nešto takvo.


Licno misljenje, postujem!

malédiction wrote:

da se razumijemo, e.a.poe jest jedan od najdražih mi pisaca, ali njegovu genijalnost je teško dostići. cijenim trud i to sve. ali dostići ga(ili barem pokušati to) ne znači spomenuti ga u pjesmi. a pogotovo u pjesmi koja izgleda kao da si izmiksao lenore, the sleeper, te matoševu utjehu kose i razne dijelove baudelaireova opusa. tako da bih radije, ostavila tu veselu svitu da počiva u miru, a da se mi, obični smrtnici, držimo svojih vizija, svojih emocija, svoje patetike, jer zaista, monumentalnije od toga, ne možemo.

toliko od mene,
...dok u sumrak tone, simbolista nesvjesni puk :wink:


Kada je rijec o dostizanju bilo cije genijalnosti (btw., upotredbe tog tipa su vise nego degutantne) ili genijalnosti kao takve, sa neke tacke se mora poceti. Za razliku od tebe koja otvoreno aludiras na kopiranje pomenutih autora, ja ne mislim da je u Moriarty-evom slucaju bilo tako. Svi oni i i njihova djela mogu biti inspiracija. Posebno ako pises u slikama. Vise ili manje uspjesno kanalisanje inspiracije, a to, ipak, prepustam licnom sudu svih nas.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 11. 2006. 18:09 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Znas sta mi je strasno bitno i u cemu opasno uzivam (ali, molim te, nemoj shvatiti kao patroniziranje, jer to sada nije po srijedi) sto mladi ljudi (kao sto si ti ili Moriarty, a on je, najvjerovatnije, mladji i od tebe) ili, da bolje preformulisem ljudi znacajno mladji od mene, zaista i citaju, te, sto je jos bitnije, dozivljavaju i promisljaju djela genija. Dakle, sto vas uopste ima...Pazi, da se razumijemo u startu, nisam ni mislila da vas nece biti, ali ces se sloziti sa mnom da vas nema puno. To sto ti dopustas uvid u svoje stihove ili svoju prozu intimnom, uskom krugu ljudi je tvoj izbor i treba ga postovati (za to uvijek postoji dovoljno dobar razlog), ali je isto tako bitno da se shvati i da se postuje da postoji dovoljno dobar razlog i kada ljudi objavljuju "izbljuvke svoje duse". Druga, za me vrlo bitna stvar je da se ti radovi zaista i nadju pod maljem il' milovanjem kritike, jer je to proces u kome uce i kritikovani i kriticar. :wink: To sto u Moriarty-evim stihovima (ipak, rekla bih ne svim) nema "dovoljno njega" takodjer dosta govori. Sada zaista hipotetiziram, jer ne znam mladica, ali usudicu se reci da je to mozda plod odbrambenih mehanizama. A tvoj posljednji dio posta, koji zalazi u tvoju intimu, prokomentarisacu ovako: eh, jarčice!!! :wink: Razumijem te, vjeruj mi, dosta je godina prošlo da se osmjelim...i...znas vec...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 11. 2006. 18:15 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
@Lillt: interesantno, iako si malo toga spremna da nam otkrijes :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 11. 2006. 18:25 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
@Sharan: tako finu curu vodas, a kurve i dalje inspiracija...Ct ct ct Al', dobro, ubrojacemo ove aktivnosti u drustveno koristan rad :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 11. 2006. 19:44 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Sto se tice splitanja, neka se za to brinu moderatori...Meni, kao otvaracu topic-a ne smeta, cak sta vise, a mislim da sam u prvom postu naglasila da se komentarisanje i rasprave ocekuju...
Za jarcicu te nisam "vidovnjacki" prokontala, hahaha, vidjela sam ti na myspace-u, a i ja sam jarac (i u znaku i u podznaku) tako da...jasno ti je...
Slazem se u dijelu "kriticara koji su sami sebi svrha", ali oni se, uglavnom, na prvu prepoznaju tako da...who fuck them!!! Sto se tice ostalih, kriticara/stranaca, to ti je nekako pitanje interesne kombinatorike i, prosto, da li si iznutra spreman na iskorak u svijet sa svojim, zaista svojim stvarima. Interesna kombinatorika otprilike funkcionise ovako: ides na rizik, ukoliko imas saznanje da ti neke od tih kritika zaista mogu pomoci, dati ti neki drugi ugao gledanja na dozivljajni aspekt necega sto se moze nazvati "tvojom umjetnoscu". Ali, u principu, sve je to strah od: nemoj da me drugi vide ogoljenog/ogoljenu, a jos me ne poznaju, pa...uhh, svega. Ja sam se, u principu, odlucila za ovakav put: ogolim se, ne razmisljam previse o reakcijama drugih, a ako ih bude one, uglavnom, jako puno govore o tim ljudima (za mene strancima), o njihovoj supstituciji duse, strahovima, boji njihovog senzitivnog itd. I onda si, nekako, korak ispred, ako me shvatas... Ipak, ja sam, u punom smislu te rijeci, egocentrik, pa to olaksava. I na koncu, ali ne i najmanje vazno, mozda to moje ogoljavanje pomogne i drugima da se odvaze...znas, ukoliko zaista imaju potrebu, a potreba svakako sama ispliva, prije ili kasnije, nema lanaca koji mogu nju zadrzati. I da, ponovo vezano za jarcicu, pa samim tim i za ove upute za pisce...Stroga si prema sebi. To je JAKO DOBRO, ali ima i svoju cijenu...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 11. 2006. 02:12 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2005. 16:21
Posts: 376
Ode after Litany,

Ponasas se kao da si podarena poetickim umom koji moze da raspoznaje osobine ljudi po njihovim reakcijama. Ma bravo, genije.
Svako 'ko ne procita onako kako ti sebi provedes u glavi zivi u "strahu", jer eto ne smije da dopusti da njihova dusa leti kanalima aplaudiranja ociglednom?

Vuces konac na dvije strane; jedna strana dopusta licnu interpretaciju koliko ona suprotna ili negativna bila (npr moj smijeh) a sa druge vuces prema borbi za priznanost koju opste mozda nisu/i ni zasluzili/a u ocima drugih - a ovo se odnosi na sadrzaj a ne staz sa kojim se inace dobija to 'priznanje'.

Ne trubi da dopustas (ili da se vec ne obazires na) kritike kad si prva koja se pobunila ako nekome cak ta poema izgleda kao luster bez sijalice, sto zbog sadrzaja, sto zbog bas te licne interpretacije koju (navodno) dopustas, sto zbog preforsiranog opisivanja kako bi izgledalo sto profesionalnije
(a ustvari ispada jos jedna u nizu od slika depresivnog tinejdjera koji trazi utjehu u rijecima kroz koje zeli da dobije priznanost nepoznatih ljudi na forumu).

Da skratim; poeme su dobre, ali ima previse onih koji ih pisu. Sam cilj tih poema je ventilacija - zato nije ni bitna reakcija.
A ja sam kriticar/provokator bio i ostao. To je moj nacin ventilacije. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 11. 2006. 16:51 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
:wink:
Cini mi se da cu da se ponovim...
Ode after Litany wrote:
Slazem se u dijelu "kriticara koji su sami sebi svrha", ali oni se, uglavnom, na prvu prepoznaju tako da...who fuck them!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 11. 2006. 22:50 
Offline
User avatar

Joined: 28. 09. 2006. 18:46
Posts: 51
Location: Zagreb
Koje su pjesme stihovi za kurve
Moje su usne cvjetovi grijeha
Rijeèi putuje donoseæi nemir
lijenoj,lažljivoj jeseni
Uvijek sam tražio svoj komadiæ ljudi...
I sam sam htio postati krhotinom
Bezosjeæajno probosti tkivo dana
preliti nevinost opojnim crvenilom...

(Signaliziraj mojoj požudi,
Èekaj...
Na mekim plahtama mjeseca.)

Gorimo!


Sve moje pjesme su stihovi za kurve
a svaki otkucaj ritam anðeoskih krila
metronom èudnom lelujanju
usred plave tame
i srebrnastih odjeka glazbe


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 11. 2006. 00:02 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2006. 04:07
Posts: 718
Location: monty peyton
pop[e] wrote:


jao pjesme..................

svaki joj dao!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 11. 2006. 00:11 
Offline
User avatar

Joined: 28. 09. 2006. 18:46
Posts: 51
Location: Zagreb
Ufff! Koliko komentara! Moram razjasniti neke stvari... Prvo, ne možda je ta slika jeftina, ali proganja me i morao sam ju napisati. Što se tièe, toga da u pjesmi, nema dovoljno mene, mislim da ste u krivu... Možda je vama to nezamislivo,ali ja se i preèesto uhvatim kako razmišljam o voðenju ljubavi s mrtvom ženom. Po mom mišljenju: "I previše mene za ukus veæine ljudi!"
A što se Poeovog imena u pjesmi tièe, on je osoba na koju asocira takva tematika, a ja se, slabiæ povodim za asocijacijama... Na kraju i Ginsberg je u svojoj poemi "Howl" spominjao Platona i Blakea, a u pjesmi America spominje prvog pjesnika koji je opjevao amerièku kulturu W. Whitmana. Ne vidim zašto bi aludiranje na druge književnike koji su se doticali te tematike, bilo loše ili epigonsko...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 12. 2006. 21:43 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Stajala je. Misici su bili nategnuti i bojala se odluke. Gledala je u vrhove prstiju iznad zdjele te vode slika i premisljala se vise nego sto je to dozvoljeno. Ipak je uronila prste. Krugovi reakcije poceli su se, ocekivano, radjati.

****

Sta je ona radila na tom mjestu? Sta je trazila? Susret koji je uslijedio kratko nakon ulaska dao je odgovor na ta pitanja. Na formalnu izmjenu rijeci se odlucila znajuci da moze napraviti neku neopreznu, degutantnu gestu. Krv koja sadrzi esenciju toliko dusa uvijek bi prepoznala. Nervozan, pomalo napadacki ton otkrivao je da zna te oci, taj pogled. Bice je bilo odgovorno za ono sto joj je toliko trebalo u tom casu. Ustvari, to joj je trebalo u svakoj situaciji u kojoj ljudske glave postaju nista vise do roj priglupih pcela, stvorenih da djelaju, ali nekako osakacenih, oslobodjenih smisla za organizaciju i misiju. Izasla je napolje i zadovoljila svoju potrebu. Jednom. Drugi put. Konverzacija je, taj drugi put, otisla predaleko. To je odmah bilo jasno i bicu i njoj. Tako lako su preskocene sve uobicajene granice koje se tako lijepo pakuju i prodaju pod okriljem necega sto se zove pristojnost. Na povratku, zalila je sto je izgubila kontrolu, sto je njen odgovor odisao dozom gnjeva, izritiranosti. Uslijedilo je svojevrsno izvinjenje cinom negiranja i to je rastuzilo. Bice se nije trebalo, nije imalo zasto pravdati, sve reakcije bile su izazvane njenim akcijama. Zar je to toliko ocigledno?
Jedino u cemu je uzivala u tom prostoru bila je toplina. Inace, oko nje sile. Kao i obicno, stajala je ukopana u vrtlogu sukoba. Nesto oko nje zeljelo je iscijediti taj povrsni, mahom neinteligentni zivot iz mladih tjelesa koja su se unaokolo nespretno ljuljala pod uticajem jeftine muzike. Alkohol, sumnjivi tonovi, radje povrsne kakofonije i hinjeni party time. Smijeh koji je sam sebi svrha nesto oko nje je prikupljalo i trpalo u entitet oblika torbe. Samo da bi odjeci bili zatomljeni. Smijehu tu nije bilo mjesto, a bio je ipak dovoljno iskren da bi bio histerican, neurotican. Odlucila je da ne dozvoli da tjelesa osjete gnjev mracne estetike. Ne bi bilo posteno. Tjelesa nisu kriva. Odlucila je da razmislja o rijeci koju je izrekla nakon zadovoljenja potrebe. Inspiracija! Pitala se da li je to trebala reci, kako je ta rijec shvacena... Sporadicna komunikacija izmedju bica i nje unutra oslanjala se vise na poglede nego na izgovorene rijeci. Bar u njenom slucaju. Mnoge od tih rijeci jednostavno nije cula i cinilo joj se da se ni ne trebaju izreci u toj situaciji. Uostalom, u bilo kojoj situaciji. Sve do jedne geste. Pruzila je ruku da bi necemu dala podrsku, da bi nesto potvrdila cineci to a vec ne znajuci ni zbog cega tacno. Njeni ledeni, isuseni prsti uronjeni su u okrilje topline i ljubaznosti. Mala, znalacka igra pokretima i njena saka se nasla, i sama iznenadjena, pod vrelinom poljubca. Bilo joj je tesko nakon toga, tesko... Njene poruke, njena uvjerenja nekako su, sasvim neocekivano, shvacena. Na mjestu tako jeftinih tonova, medju tjelesima zaokupljenim potragom. Da li je ta potraga bila slicna njenoj, zapitala se. Hah, toliko iskustava govorilo je da nije, toliko iskustava... Ali, to jedno bice svedocilo je drugacije. Latentno golicanje pobunilo se u tom casu. " Ti zaista vjerujes u poeziju?", ostale su rijeci. Tako naivne, ali direktne. Na njih ona nije imala odgovor. Da vjeruje zivjela bi je intenzivnije nego sto to sad cini, a ovu je poeziju dobila pred kraj bitke koju je mislila da gubi. Zauvijek. Da ne vjeruje ne bi je gutala. Ne bi je gutala toliko da njeno bice ponekad biva progutano. Kao u toj gesti igre pokreta.

****
Zagrabila je vrelu vodu slika i pljusnula u lice. Opekotine su srecno boljele.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 12. 2006. 22:37 
Offline
User avatar

Joined: 28. 09. 2006. 18:46
Posts: 51
Location: Zagreb
jebena prièa ode! Tjera na razmišljanje! 8)
Za Gael


Gomila jeftinih i sjajnih dragulja
spustila se s neba u tvoju kosu. Znam da moraš otiæi
kao i svi koji me vole,
A mene èeka isti put...
da si stvarnija manje bi sjala
umjesto crvene zore tražili bismo pepeljastu maglu
lažnu sreæu, svjetlucavi Black-Jack trenutak
Usne su ti slatke, a grudi mekane
lijepo je predavati se klišeju
Tople ruke za pamæenje, whiskey za zaborav
i stihovi prekrasnog ludila koje si ostavila
I kažem ti, u ovoj smo noæi uhvatili boje
karmin pobune
zelenilo tužne odvojenosti
Purpur sladostrašæa
(moja ti drhtava ruka opipava grudi, lijeva ti je dojka nešto veæa kako tvrdiš, i ja to osjeæam pod prstima naèinjenim za to)
Pred oèima nam u duginom ratu, izmièe
blagi indigo ljubavi...
Znam moraš nestati
jer ti si samo sjenka, poput ljubavi same
Tiha sablast svega što želim
opipljiva iluzija zime koju bih prestao voljeti da ju bolje poznajem...

Srest æemo se!
Kako god bilo, bit æu s tobom, u crvenom jezercu koje ti okružuje bradavice
Srest æemo se!
u neko pijano svanuæe, ponovno obnaženi
pod zlim mjesecom, bez svoje veste koje si izgubila predavši se umjetnosti mojih ruku!
Vidjet æu tvoje ime ispisano na podnožju svojim idola
plamenove tvojih oèiju
u vatrometima teturavih ekstaza
pjevat æemo Doorse, istu pjesmu o kometu u Perzijskoj noæi i spasenju
Vidio sam kako u tvoje oèi ulazi sav nemir ovog svijeta
plime krvi i sperme...
Suze Faetonovih konja na veèernjoj travi
Srest æemo se!
Opet æeš mi obrisati suze
nagraditi me ljubavlju kratkom i lepršavom
ljubavlju leptira iz Japanskih perivoja,
Iako mi sutra neæeš odgovoriti na poruku,
siguran sam srest æemo se!
Kao što sam siguran da taj leptir i mi živimo samo jedan dan kao leteæi cvjetovi,
i parimo se prije no Å¡to nam smrt pretvori krila
u jeftini dijamantni prah koji završi u kosi onih koji daju ljubav
bez smiješnih uvjeta.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 733 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 37  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group